Podujatia

Susedský večer v Petržalke – Mari Kiri

V utorok 6. novembra o 18.00 hod, pár dni pred voľbami, sa uskutočnil posledný susedský predvolebný večer v Mari Kiri v Ovsišti. Tu ste sa mohli stretnúť nielen s kandidátmi z Ovsišťa Jakubom Kurucom a Miškou Kozákovou, ale aj s kandidátkou na starostku Táňou Kratochvílovou a tiež z kandidátmi na mestských poslancov. Ďakujeme všetkým petržalčanom aj nepetržalčanom za účasť a podnetné diskusie.

Susedský večer v Petržalke – Peter’s Restaurant Slnečnice

Vo štvrtok 25. októbra o 18.00 hod sa uskutočnilo stretnutie v Peter’s Restaurant Slnečnice, kde hlavnou témou rozhovoru bola doprava, neexistencia verejnej materskej a ani základnej školy na tomto území. A tak rodičia a aj samotné deti musia dlhšie sa prepravovať – cestovať. Kandidáti Matúš Repka a Jozef Fisher prisľúbili, že sa tejto tématike budú počas svojho funkčného obdobia intenzívne venovať, lebo deti sú naša a aj petržalská budúcnosť.

Susedský večer v Petržalke – v Hájparku (Kutlíkova 13E)

V stredu 24. októbra o 17.00 hod sme sa s Vami stretli v Hájparku (Kutlíkova 13E), kde ste mali možnosť sa porozprávať s Matúšom Vallom a kandidátmi Teamu Vallo za mestskú časť Petržalka o prítomnosti a budúcnosti nášho mesta. Ďakujeme všetkým za účasť a podnetné diskusie.

Susedský večer v Petržalke – Monsters Cafe

V utorok 23. októbra o 18.00 hod sme sa s Vami stretli v Monsters Cafe, kde sme s vami rozprávali o rôznych možnostiach pre deti a ako aj o rozvoji Petržalky. Dôležitou témou, ktorá sprevádzala stretnutie bolo územie okolo pripravovanej petržalskej električky. Toto územie je pre nás prioritou č. 1 a dohliadneme na to, aby nebolo nezmyselne zastavané, ale aby slúžilo ľuďom. Keďže ide o rozsiahle územie sľubujeme, že ihneď po voľbách zorganizujeme stretnutie s p. Kováčom, ktorý pripravuje štúdiu o tomto území a akonáhle nebude podľa našich spoločných predstav, tak budeme o tom otvorene hovoriť. Preto ďakujeme všetkým za účasť a podnetné diskusie, lebo budúcnosť Petržalky je v našich a hlavne Vašich rukách.

Diskusia o Pláne pre Petržalku

22. októbra o 19 hodine v DK Zrkadlový háj sme sa rozprávali s kandidátom na primátora Bratislavy Matúšom Vallom a kandidátkou za starostku Petržalky Táňou Kratochvílovou, ako aj s ďalšími kandidátmi na poslancov do miestneho a mestského zastupiteľstva.

Účastné boli aj ďalšie osobnosti s odbornými názormi na budúci rozvoj a riadenie miestnej a mestskej samosprávy – Simona Petrík SPOLU – občianska demokraciaLucia Štasselová (SPOLU) a Zora Jaurová (Progresívne Slovensko).

Ďakujeme všetkým za účasť a podnetné diskusie.

Cyklojazda naprieč Petržalkou

V sobotu 20. októbra sme sa spoločne previezli na bicykli krásami Petržalky. Na 8 zastávkach sme si povedali o rôznych zaujímavostiach z okolia, pripravovaných, či nerealizovaných projektoch alebo budúcnosti električky. Spoločnosť okrem Vás Petržalčanov nám dokresľovala príjemná hudba, domáce koláčiky a dobrá kávička Goriffee Roastery – výberová káva pražená v Bratislave. Kandidátky a kandidáti na poslancov z Team Vallo pre Petržalku ďakujú všetkým veľkým aj malým bicyklistom za aktívnu účasť.

 

Predvolebná starostovská diskusia

V utorok  9.10. o 14.30 v Dome kultúry Lúky sa uskutočnila predvolebná starostovská diskusia 9 kandidátov pre televíznych divákov TV Bratislava. Ďakujeme všetkým, čo prišli povzbudiť našu spoločnú kandidátku na starostku Petržalky Táňu Kratochvílovú.

Diskutovalo sa o témach:

  • Najväčší problém Petržalky a prečo?
  • Doprava – kde sú riešenia?
  • Zeleň v Petržalke
  • Podpora športu v m.č. a iných voľnočasových aktivít
  • Regulácia výstavby v MČ Petržalka
  • Služby pre obyvateľov

Susedský večer v Petržalke

Vo štvrtok 11. októbra o 18.00 hod sme sa stretli v spoločenskej sále Domu kultúry Lúky v Petržalke (Vigľašská 3).
Hostia diskutovali s kantidátom na primátora Matúšom Vallom, kandidátkou na starostku Táňou Kratochvílovou a kandidátmi Teamu Vallo za mestskú časť Petržalka o prítomnosti a budúcnosti nášho mesta a petržalských problémov. Ďakujeme všetkým, ktorý sa stretnutia zúčastnili a s ostatnými sa vidíme na budúcom stretnutí.

 

Susedský piknik v Petržalke

V stredu, 5. septembra sa uskutočnil susedský piknik na Hrobákovej 9 pri detskom ihrisku, kde ste sa mohli porozprávať o problémoch, ktoré trápia Petržalčanov, Petržalku a aj Bratislavu s našim spoločným kandidátom Matúšom Vallom. Okrem neho na Vaše zaujímavé otázky reagovala kandidátka na starostku Táňa Kratochvílová a tiež samozrejme jednotliví poslanci do mestského či miestneho zastupiteľstva. Okrem iných ste tam mohli stretnúť kandidátov:

Milan PolešenskýPavol ŠkápikJozef FischerJakub KurucAdam Sarlós, Ľuboš Kačírek, Michala Kozáková

Ďakujeme všetkým, ktorý sa stretnutia zúčastnili a s ostatnými sa vidíme na budúcom stretnutí.

Plánujeme kampaň

Čochvíľa budeme informovať o akciách kandidátov na poslancov v Petržalke za Team Vallo, Progresívne Slovensko a Spolu. Máte sa na čo tešiť

Susedský piknik na Veľkom Draždiaku
Vo štvrtok, 23. augusta o 18.00 hod. sa uskutočnil susedský piknik na Veľkom Draždiaku, kde ste okrem príjemného posedenia, interaktívneho divadielka Mici a Mňau či dobrej kávy a bratislavských rožkov sa mohli stretnúť a aj porozprávať s našim spoločným kandidátom na primátora, s Matúšom Vallom. Ďakujeme všetkým, ktorý sa stretnutia zúčastnili a s ostatnými sa vidíme na budúcom stretnutí.