Petrovič Drahan (20.)

O mne v skratke

Som architekt so špecializáciou na bývanie, verejný priestor a tvorbu miest. Od roku 2000 do roku 2008 som pôsobil v Kanade. Jedným z dôvodov môjho návratu bolo priniesť do Bratislavy skúsenosti z plánovania jedného z najlepších miest na život – Vancouveru. Konkrétnym výsledkom tejto mojej snahy je prijatie tzv. developerskej dane – Zákona o miestnom poplatku za rozvoj, ktorého som spoluiniciátorom a spoluautorom. Zákon vytvoril pravidlá prispievania developerov na infraštruktúru. Podieľal som sa tiež na kapitole Rozvoj mesta z Plánu Bratislava od Matúša Valla.

Čo sú moje priority – čo chcem dosiahnuť

Oba moje petržalské projekty – Nový háj na Dudovej a Hájpark na Kutlikovej (Hájpark 2.etapa) sú príkladom výstavby z ktorej benefitujú nielen noví obyvatelia ale aj ti pôvodní. Zmenili sme zanedbané lokality na bezpečné, upravené a príjemné miesta s fungujúcimi komunitami. To čo sa nám podarilo v malom by som rád zrealizoval vo väčšom. Trápi ma zanedbané územie lesov okolo Draždiakov a Kutlíkovej ulice. Chcem opäť otvoriť diskusiu o vytvorení mestského Lesoparku Draždiak. Tentoraz však s jednoduchším a ohľaduplnejším návrhom za aktívnej účasti nielen odborníkov, ale hlavne vás obyvateľov.

Ing. arch. Drahan Petrovič

Kontakt
Adresa:  Dudova 1, 851 02 Bratislava – Petržalka
E-mail: drahan.petrovic@imaginehome.eu
Mobil: 0904 940 028
Web: https://www.teamvallopetrzalka.sk/kandidati/petrovic-drahan/

Volebný obvod

Drahan kandiduje do Miestneho zastupiteľstva MČ Petržalka vo volebnom obvode č. 3 a zároveň je kandidát na poslanca do Mestského zastupiteľstva Bratislava.